ból pleców po lewej stronieCzłowiek odczuwa różnego rodzaju bóle pleców. Najczęściej boli nas właśnie dolna część kręgosłupa. Jednak jedni odczuwają głównie ból pleców po lewej stronie, a drudzy narzekają przede wszystkim na ból pleców po prawej stronie. Przyczyny bólu mogą, ale nie muszą być takie same. Takie bóle mogą być skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i warto udać się do lekarza chociażby po tabletki przeciwbólowe, które pozwolą nam normalnie funkcjonować w momencie gdy ból się nasila.

Ból pleców po prawej stronie

Ból po prawej stronie kręgosłupa może sygnalizować problemy z wątrobą. Może to być także oznaka zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa bądź kamieni w woreczku żółciowym. Jednak nie zawsze ból pleców po prawej stronie musi oznaczać jakąś chorobę. Jeżeli nie odczuwamy często takiego bólu bądź pojawia się jedynie rano, to może być po prostu oznaka, że mamy nieodpowiednio dobrany materac. Zanim wydamy fortunę na lekarza warto sprawdzić na UlgaDlaKregoslupa.pl jaki materac jest polecany osobom, które cierpią na ból kręgosłupa. Jeżeli mimo zmiany materaca ból nadal będzie nam doskwierał, to udajmy się na zdjęcie rentgenowskie, żeby dokładnie zobaczyć przyczynę bólu. Powrót do całkowitej sprawności fizycznej może być długi. Konieczne mogą być różnego rodzaju ćwiczenia, które powodują, że ból dolnej części pleców jest mniejszy. Czasami może być także konieczna operacja na kręgosłupie, ale raczej jest ona rzadko stosowana.

Ból pleców po lewej stronie

ból dolnej części plecówBól pleców po lewej stronie może być związany także ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub z nerwicą. Oczywiście są to tylko przykłady przyczyn takiego bólu. Tak jak w przypadku bólu po prawej stronie pleców przyczyną może być także nieodpowiedni materac. Warto także zwrócić uwagę na to, że na taki ból dolnej części pleców często użalają się kobiety ciężarne. Jednak w tym przypadku raczej kobieta nie uważa, że z jej ciałem dzieje się coś poważnego. Tak naprawdę tego rodzaju ból nie musi sygnalizować niczego złego. Jednak jeżeli ból pleców po lewej stronie bardzo nam doskwiera, to powinniśmy udać się do odpowiedniego lekarza. Zostaną nam przepisane środki przeciwbólowe, które są dostępne tylko na receptę. Przepisane środki przeciwbólowe są na tyle silne, że nawet w przypadku mocnego bólu możemy praktycznie nic nie odczuwać. Możemy także dla pewności zrobić sobie rezonans kręgosłupa. Wtedy będziemy wiedzieli czy na pewno z naszym kręgosłupem jest wszystko w porządku. Wykonane zdjęcia kręgosłupa zanieśmy do ortopedy bądź neurochirurga i z całą pewnością dowiemy się więcej na temat przyczyny naszego bólu. Zanim jednak wybierzemy się do lekarza możemy spróbować domowymi sposobami zmniejszyć ból dolnej części pleców. Pomogą nam w tym różnego rodzaju maty masujące oraz ciepłe okłady i gorąca kąpiel. Po prostu musimy się zrelaksować, żeby przestały nas boleć plecy. 

Autor tekstu: Agata Sachar

Copyright © 2015 Jak pokonać bóle pleców?. All Rights Reserved.