ból pleców między łopatkamiBól pleców towarzyszy nam często. Im jesteśmy starsi, tym bardziej narzekamy na ból kręgosłupa. Jednak ból pleców między łopatkami należy chyba do najczęściej spotykanych. Z takim bólem mogą się spotkać kobiety ciężarne, osoby chore na astmę oraz oczywiście osoby, które mają problemy z kręgosłupem. Przyczyną bólu pomiędzy łopatkami może być także siedząca praca, nadwaga, naciągnięcie mięśnia, a także złe ułożenie ciała podczas snu.

Ból pleców pod łopatką – domowe sposoby.

Nie z każdym bólem pleców musimy od razu iść do lekarza. Czasami możemy pomóc sobie sami. Jeżeli odczuwamy ból pleców między łopatkami z powodu zbyt długiego siedzenia w pracy, to powinniśmy co pewien czas odchodzić na chwilę od biurka, żeby rozprostować kości. Powinniśmy także zadbać o odpowiedni fotel. Gdy budzimy się z bólem kręgosłupa jest to oznaka, że posiadamy nieodpowiedni materac. Warto więc kupić dobry jakościowo materac w sklepie UlgaDlaKregoslupa.pl. Jeśli dobierzemy dobrze materac, to nie tylko przestaniemy odczuwać ból pleców pod łopatką, ale też będziemy lepiej się wysypiać. Najlepszym materacem dla osób cierpiących na ból kręgosłupa jest materac o średniej twardości. Poleca się także materace lateksowe, które przeciwdziałają wadom postawy oraz oczywiście bólowi kręgosłupa.

Prostym sposobem na uniknięcie bólu kręgosłupa jest też aktywność fizyczna. Osoby uprawiające regularnie jakiś sport rzadziej odczuwają ból pleców między łopatkami. W szczególności polecany jest basen, ponieważ pływanie bardzo korzystnie wpływa na nasz kręgosłup i poprawia przepływ krwi w rdzeniu kręgowym.

Ból pleców między łopatkamigdy bardzo boli.

ból pleców pod łopatkąW przypadku silnego bólu nie wystarczy dobry materac oraz aktywność fizyczna. Być może konieczna będzie wizyta u lekarza. Jednak w zaciszu własnego domu także możemy sobie pomóc. Ból pleców pod łopatką złagodzimy, np. ciepłymi okładami oraz gorącą kąpielą. Do wanny można dolać wywar z rumianku. Bolące miejsca powinniśmy nacierać olejkami. Taki masaż poprawia krążenie krwi i dzięki temu mniej odczuwamy ból. Można także zainwestować w maty masujące, które można znaleźć, np. na UlgaDlaKregoslupa.pl. Używanie takich mat nie jest skomplikowane, a  korzystanie z nich może nam przynieść naprawdę dużą ulgę. Wskazane są także ćwiczenia rozciągające.  Nie są one skomplikowane i czasochłonne. Tak naprawdę wystarczy kilka minut dziennie, żeby kręgosłup przestał boleć.

Jeżeli żadne domowe sposoby nie pomagają, to koniecznie udajmy się do specjalisty, ponieważ możemy cierpieć na jakąś poważniejszą chorobę. W niektórych sytuacjach może być konieczna operacja. Nie męczmy się więc długo z bólem pleców, ponieważ możemy tylko pogorszyć swój stan. Gdy już naprawdę boli, to skorzystajmy z rady specjalisty, który z całą pewnością nam pomoże.

Autor tekstu: Agata Sachar

Copyright © 2015 Jak pokonać bóle pleców?. All Rights Reserved.