Ból pleców na dole Ból pleców jest jedną z najczęstszych dolegliwości, na którą się użalamy. Często ból w dole pleców przeszkadza nam w wykonywaniu codziennych czynności. Ból pleców bywa czasami bardzo mocny i tak naprawdę czasami nie jesteśmy wstanie niczego zrobić dopóki ból nie ustanie. Z całą pewnością zastanawiamy się dlaczego boli nas akurat w tym miejscu i w jaki sposób możemy sobie pomóc, żeby przestał nam dokuczać ból w dolnej części pleców.

Ból w dole pleców – przyczyny

Najczęstszą przyczyną bólu w dolnej części pleców jest przepuklina oraz osteoporoza. Im człowiek jest starszy, tym częściej odczuwa ból w dole pleców. Kręgosłup po prostu zużywa się z wiekiem i właśnie dlatego starsze osoby często narzekają na ból w dolnej części pleców. Jednak taki ból nie dotyczy tylko osób w podeszłym wieku. Młode osoby także mogą narzekać na ból kręgosłupa. Jeżeli będziemy podnosić ciężkie przedmioty, to możemy dostać przepukliny, która może przygnieść niektóre nerwy i w konsekwencji będziemy odczuwać ból w dole pleców. Nawet jeżeli skutków przepukliny nie będziemy odczuwać od razu, to z całą pewnością z wiekiem będziemy bardziej narzekać na ból kręgosłupa. Przyczyną bólu pleców mogą być oczywiście także upadki oraz wypadnięcie dysku. Czasami osoby chore na raka odczuwają mocny ból pleców na dole. Jednak dotyczy to głównie zaawansowanego raka i często taki ból występuje po chemioterapii. Na ból pleców na dole przeważnie narzekają także kobiety w okresie menopauzy.

Osoby narażone na ból w dole pleców.

ból w dole pleców Tak naprawdę każdy z nas jest narażony na tę dolegliwość. Wiele zależy od trybu naszego życia, wieku oraz pracy, którą wykonujemy. Nawet osoby spędzające większość czasu przed monitorem komputera mogą odczuwać ból w dolnej części pleców. Taki ból towarzyszy osobom, których praca polega na podnoszeniu ciężkich przedmiotów oraz kobietom w okresie przekwitania. Ból pleców na dole często odczuwają także kierowcy. Mogą oni jednak zapobiec bólowi kręgosłupa jeżeli zainwestują w specjalne nakładki na fotel bądź maty masujące, które znajdą w sklepie UlgaDlaKregoslupa.pl.

Ból w dolnej części pleców ? jak go pokonać?

Jeżeli odczuwamy silny ból pleców, to powinniśmy udać się do lekarza. W niektórych sytuacjach może być potrzebna operacja. Jednak operacja, to tak naprawdę ostateczność. Lekarze najpierw przepisują środki przeciwbólowe oraz proponują pacjentowi różnego rodzaju ćwiczenia na ból pleców na dole. Czasami może się okazać, że jedynie jest nam potrzebny odpoczynek. Sami także możemy sobie pomóc inwestując, np. w dobrej jakości maty, poduszki, a nawet fotele masujące. Artykuły, które pomagają zmniejszyć ból kręgosłupa, można znaleźć między innymi na UlgaDlaKregoslupa.pl. Oferowane tam przedmioty znacznie zmniejszają dolegliwości. Oczywiście przed zakupem czegokolwiek warto skonsultować się z lekarzem. W niektórych przypadkach urządzenia do masowania, które wytwarzają prąd, nie są zalecane. W przypadku leczenia bólu pleców powinno się wziąć pod uwagę także inne dolegliwości i dlatego kontakt z ortopedą wydaje się niezbędny.

Autor tekstu: Agata Sachar.

Copyright © 2015 Jak pokonać bóle pleców?. All Rights Reserved.